RymanówZdrój to lekkie uzdrowisko ulokowane w północnej części


Rymanów-Zdrój to lekkie uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Siedzi w niesamowitej dolinie potoku Tabor a objęte jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. Założone w kolejnej części XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w działaniu dzieci, i dodatkowo w terapiach dziewczyn z wadami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz organów ruchu. Za chwilę założenia uzdrowiska zakłada się rok 1876 r., skoro to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi odkryła źródło wody, o, jak pokazało się po badaniach, wielkim stężeniu jodu i żelaza. W kolejnych latach przeprowadzane były dążenia nowych źródeł, którym panował chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto wprowadzać uzdrowisko, które zadebiutowało na wystawie ekologicznej w Krakowie w 1882 r. Bardzo prosto otwarto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie powstawały też wille zdrojowe budowane według projektów szwajcarskich, a ponad zalewem Tabor wytyczono park z ulicami spacerowymi. Z głównej zabudowy Rymanowa-Zdroju do znajomych czasów zostało niewiele, ze motywu na ostatnie, że przetoczył się tędy front A a II wojny światowej. Dziś zobaczyć można niemało przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w aktualnym Opatrzność, Marię czy Biały Orzeł oraz zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z pięknym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, idącym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cicho i bezproblemowo, co ułatwia wypoczynkowi i kuracjom. Nowoczesne style lecznicze można wymieniać spacerami po ziemi. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z mieszkaniami wypoczynku. Robią one na pobliskie wzgórza do bliskiego Iwonicza Zdroju czyli do nieżyjącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych spośród nich ustawiono przyrządy do zajęć, tworząc szlaki zmieszane z siłownią na obszernym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne mieszkania z wolnymi wejściami z zewnątrz budynku, zapewniającymi wrażenie dyskrecji, komfortu także noclegi rymanów zdrój https://www.rymanowzdroj.net/noclegi/ bezpieczeństwa pobytu.

Hotele w indywidualnym serce Rymanowa Zdroju w pobliżu Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca spokojny sen, skłaniająca do ruchów oraz aktywnego wypoczynku. Możliwość skorzystania z ambulatoryjnych zabiegów leczniczych sprzedawanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Bycia sporządzają się z salonu, sypialni, w grubi wyposażonej kuchni lub aneksu kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We pełnych pomieszczeniach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do dyspozycji Państwa jest ogródek z mieszkaniem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody oraz wspólna pralka. Miejsca postojowe przy nieruchomości czyli na linii osiedlowej.

Tagi dla artykułu

usługi